Hakkımızda

Biz Kimiz

9IMG_6227

Özdoğan Hukuk & Danışmanlık Ofisi 2017 yılında Avukat Sena Özdoğan ve Avukat Ahmet Haydar Özdoğan tarafından kurulmuştur. 2019 yılında İstanbul Bakırköy Florya’ya taşınan Özdoğan Hukuk ve Danışmanlık Ofisi halen Florya adresinde faaliyetine devam etmektedir.

     Ofisimiz şahış ve şirket müvekkillerine ağırlıklı olarak Sigorta Hukuku, İcra – İflas Hukuku, Ceza Hukuku, İş Hukuku ve Ticaret Hukuku alanlarında hizmet vermektedir. Ofis olarak önümüze gelen uyuşmazlıklara daima müvekkilin penceresinden bakmaya ve eğer imkân varsa uyuşmazlığı çözüm merciine taşımaktan önce tarafları bir araya getirerek çözmek suretiyle tarafları hem iş yükünden hem de yargılama maliyetlerinden kurtarmaya özen göstermekteyiz.

     Ofisimizde müvekkillerimizin hakkını savunmaktan öte öncelikle haklarına halel gelmesini önlemek için önleyici hukuk yöntemleri uygulamaktayız, bu prensibimiz doğrultusunda verdiğimiz danışmanlık hizmetleri kapsamında rapor hazırlama, sözleşme hazırlama, protokol hazırlama gibi hizmetler vermekteyiz. İyi avukatın müvekkilin gasp edilmiş hakkını müvekkile iade eden değil müvekkilin hakkını gasp ettirmeyen avukat olduğuna inanmaktayız bu hedefimiz için her daim müvekkillerimizle sıkı dirsek teması içinde taleplerini hayata geçirmekteyiz.

            “Müslüman güçsüz olup, kendisine hukuka rağmen zulmedildiği ortamlarda, öncelikle mevcut hukuk nizamında ne gibi hak ve selahiyetlere sahip olduğunu bilecek ve oyunu onların kozlarıyla oynayacaktır. Ayrıca her müslüman, bunu yapamayacağından dolayı, müslümanlar böyle devirlerde, inançlı hukukçular yetiştirmeye azami gayret göstermelidir. Böylesine kritik dönemlerde, inançlı hukukçu kadrolar, belki de en büyük hizmeti yapacaklardır.” Prof. Dr. Haydar Baş / Rahmeten Li’l-Alemin Hz. Muhammed (s.a.v) / sy. 223