Anasayfa-klon

- Hukuki Danışmanlık İçin Arayınız

Stratejinizi şimdi, doğru planlayın!

- Hakkımızda

Özdoğan Hukuk & Danışmanlık Ofisi 2017 yılında Avukat Sena Özdoğan ve Avukat Ahmet Haydar Özdoğan tarafından İstanbul Küçükçekmece Beşyol mahallesinde kurulmuştur. 2018 yılında Avukat Fatih Olcay firmaya ortak olarak dahil olmuştur. 2019 yılında İstanbul Bakırköy Florya’ya taşınan Özdoğan Hukuk ve Danışmanlık Ofisi halen aynı adreste faaliyetine devam etmektedir.

0
+
Faaliyet Yılı
0
+
Başarılı Dosya
0
+
Memnun Müvekkil
0
+
Profesyonel Danışman

- Uzmanlıklar

Ceza Hukuku

Toplumsal yaşam içinde, insanların birbirleriyle olan ilişkileri sırasında…

Ticaret Hukuku

En basit şekliyle, üretim, değişim ve tüketime yönelik ticari faaliyetleri düzenler…

İcra-İflas Hukuku

Devlet, toplumsal yaşamı düzenleyen kuralları koymanın yanı sıra…

Sigorta Hukuku

Sigortacının bir prim karşılığında, kişinin para ile ölçülebilen bir menfaatini…

İş Hukuku

İş kanununun amacı işverenler ile bir iş sözleşmesine dayanarak…

Aile Hukuku

T.C. Anayasa’sının 41.maddesinde aile “Aile, Türk toplumunun temelidir…

- Stratejimiz

- Sıkça Sorulan Sorular

Evet. Çalışma gücünüzdeki kayba ve olaydaki kusursuzluk oranınıza göre uygun bir maddi ve manevi tazminat almaya hak kazanırsınız.
İş Kanunu'na göre işveren işçilerin ücretlerini gününde ödemek zorundadır. Eğer işveren ödemiyorsa iş akdinizi haklı nedenle feshedip kıdem tazminatı ve diğer sosyal haklarınıza almaya hak kazanırsınız. Fakat iş hukukunda bazı işlemlerin yapılış şekli sonucu tamamen etkileyeceği için bu işlemleri nasıl yapacağı konusunda büromuza gelerek Avukatlarımızdan profesyonel yardım almanızda büyük yararınız olacaktır.
Yurtdışında verilen boşanma kararı Ülkemizde kendiliğinden geçerlilik kazanmaz. Öncelikle dava açılarak kararın tanıma ve tenfizinin yapılması gerekmektedir.
Maddi tazminatın hesaplanması kişinin bilinen en son geliri üzerinden yapılır. Eğer kişinin bilinen en son geliri yoksa emsal işleri yapanlar arasından ücret araştırmasıyla ya da asgari ücret baz alınarak bir tutar bulunur. Bu tutar üzerinden kişi eğer ölmeseydi ya da çalışma gücünde azalma olmasaydı ömrünün sonuna kadar ne kadar para kazanacaktı bunun hesaplaması yapılır. Bulunan bu tutar maddi tazminat olup, kişilere payları ölçüsünde paylaştırılır.

- Testimonials

– Are you looking for a

Business Plan Consultant?

Schedule your company strategy right session now

- Makaleler

Call Now Button